Máme radi drevo

stromy 1840x1035

… drevo je prirodzene krásne a je to kus života okolo nás. Má v sebe svoju históriu, o ktoré rozpráva farbou, svojimi letokruhy, suky. Pôda a lokalita ovplyvňujú hustotu letokruhov, farbu dreva. Drevo má svoju charakteristickú vôňu. Drevo je príjemné na dotyk v zime aj v lete.

Máme radi drevo na dotyk vždy príjemné, a preto u nás lavičku s kovovým alebo betónovým sedákom nehľadajte.

A aké drevo teda požívame?

Predovšetkým je to drevo z nášho okolia od českých firiem a z lesov ČR. Pre výrobu volíme dreviny veľmi tvrdé a hlavne s vysokou prirodzenou odolnosťou v exteriéri bez nutnej údržby.

Agát je veľmi zaujímavé drevo. Prečo? U nás sa jedná väčšinou o náletovú drevinu, ktorá zamedzuje rastu iných drevín vo svojom okolí, a preto je stále považovaný za „burinu“. Do našich zmiešaných lesov ale bezpochyby patrí a v dnešnej dobe sa oceňuje hlavne prirodzená odolnosť dreviny. Drevo má veľmi tvrdé (rovnako ako dub, možno tvrdšie) a vonku veľmi odolné. Oddávna sa používa napríklad na poriska. Dnes sa z agátu vyrábajú detské ihriská, kde väčšina firiem využíva kmene s prirodzenú krivosťou. Drevo má krásne výrazné letokruhy s ostrým prechodom medzi jarným a letným drevom. Agát má ako jediný z našich bežných stromov vo svojom dreve zelenú farbu.

akát
Agátu veríme, a preto ho u nás nájdete na väčšine výrobkov. Agát je Vaša najlepšia voľba pre dlhú životnosť.

Smrekovec je naše najtvrdšie ihličnaté drevo, ktoré je hojne využívané na terasy, obloženie. Oddávna sa používa na strešné šindle. Oproti smreku a borovici najdlhšie odolá poveternosti. Jeho nevýhodou je ale väčšie množstvo živice, ktorá sa môže objaviť, hoci pri výrobe drevo s viditeľným výronom živice vyraďujeme. Dá sa však odstrániť jednoduchým spôsobom pomocou liehu.

iconi modřín 1840x1035
Smrekovec je vhodnou cenovou alternatívou.

Copyright © 2014 Urbania s.r.o.